Poradnik przedsiębiorcy

Zamierzasz założyć własne przedsiębiorstwo, ale Twoja wiedza na temat księgowości nie jest zbyt duża? Zobacz co możesz znaleźć w naszym Poradniku Przedsiębiorcy. Przybliżymy w nim zagadnienia związanie z zakładaniem firmy, rozliczeniami VAT, odpowiednim fakturowaniem i wiele innych...

20 listopada 2019

ZUS – Pierwsze kroki jako przedsiębiorca

Podczas rozmowy z księgową pojawi się temat rejestracji do ubezpieczeń. Przedsiębiorca, który nie prowadził działalności gospodarczej w ciągu ostatnich pięciu lat oraz nie będzie świadczył usług dla swojego byłego pracodawcy ma prawo do skorzystania z tzw. „ulgi na start”. Daje ona możliwość nowemu przedsiębiorcy ze skorzystania z opłacania przez 6 miesięcy + 1 miesiąc (jeśli działalność jest otworzona w inny dzień niż 1 dzień miesiąca) tylko składki zdrowotnej, dającej nam prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Dużym plusem tej opcji jest obniżenie początkowych kosztów działalności oraz fakt, że większa część zapłaconych składek pomniejsza nam podatek dochodowy do zapłaty.
13 listopada 2019

Pomysł na firmę, czyli co należy wiedzieć

Każdy z nas chociaż raz w życiu miał taką sytuację, że na samą myśl o tym, że musi wstać i pójść rano do pracy momentalnie tracił pozytywną energię na resztę dnia. Godziny w pracy, które dłużyły się w nieskończoność, zadania, których nie lubimy wykonywać. W pewnym momencie nadchodzi dzień, kiedy chcemy założyć własną firmę... I wtedy już nie ma odwrotu.
6 listopada 2019

Założenie firmy – jak to zrobić dobrze?

Zapewne każdy z nas słyszał o zasadzie „Jednego okienka”. Miała ona usprawnić pewne systemy prawne związane z założeniem działalności. Rzeczywiście pozwoliła ona na zaoszczędzenie czasu przedsiębiorcy, jednak nadal ciąży na nim wiele obowiązków.
Kalkulator potrzeb