Pytania i odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania

Pytania i odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1W jaki sposób mogę dostarczać dokumenty?
Przygotuj dokumenty za dany miesiąc, zeskanuj je i wyślij do nas mailem lub udostępnij na Google Drive. Po przesłaniu dokumentów resztą zajmie się nasz zespół, oszczędzając Twój czas.
2Czy jest możliwość skorzystania z konsultacji jeżeli mam jakieś pytania lub wątpliwości?
Jest możliwość skorzystania z porady księgowej, która jest odpowiedzialna za Twoją firmę. Jest ona na bieżąco z sytuacją w Twoim przedsiębiorstwie, dzięki czemu łatwiej będzie jej odpowiedzieć na Twoje pytania.
3Do kiedy muszę oddawać dokumenty?
DO 5 DNIA MIESIĄCA: należy przygotować dokumenty dla Biura za miesiąc poprzedni, dokumenty można udostępniać przez google drive, przesłać mailem, kurierem, dostarczyć osobiście lub użyć panelu klienta.
DO 10 DNIA MIESIĄCA: informujemy o bieżących zobowiązaniach wobec ZUS z tytułu składek opłacanych przez przedsiębiorców.
DO 15 DNIA MIESIĄCA: informujemy o bieżących zobowiązaniach wobec ZUS z tytułu wynagrodzeń pracowniczych.
DO 20 DNIA MIESIĄCA: dokonujemy właściwych księgowań i przesyłamy informacje dotyczące bieżącego zobowiązania z tytułu podatku dochodowego i VAT.
DO 28 DNIA MIESIĄCA: sporządzamy listy płac dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników, jeśli otrzymamy niezbędne dokumenty na czas (do 25-tego dnia) dostarczamy dane dotyczące urlopów i zwolnień chorobowych.
4Obsługujecie firmy z innych miast lub z zagranicy?
Oczywiście, że tak. Posiadamy klientów z całej Polski, a z niektórymi kontaktujemy się wyłącznie telefonicznie lub mailowo. Dokumenty można nam wysyłać mailem, kurierem lub udostępniać na Google Drive.
5Czy musimy spotkać się osobiście aby podpisać umowę na usługi księgowe?
Nie musimy, chociaż warto byłoby poznać się bliżej. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów jesteśmy w stanie omówić warunki umowy telefonicznie lub mailowo, a umowę wysłać kurierem.
6Jakie są terminy płatności zobowiązań:
ZUS - do 20 dnia miesiąca (przy jednoosobowej działalności gospodarczej) lub do 15 dnia miesiąca (jeżeli przedsiębiorca zatrudnia pracowników)
Podatek dochodowy - do 20 dnia miesiąca,
PIT-4 - do 20 dnia miesiąca,
VAT - do 25 dnia miesiąca.
Kontakt